Ogłoszenia Duszpasterskie 09.04.2023

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji Świąt życzymy autentycznego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Doświadczenia Miłosierdzia i Łaski Bożej. Niech święta umocnią nasze więzi z Panem Bogiem i ludźmi.
 2. I Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego, o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. W I święto nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. II Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19.00 w kościele. Jest to ostatnie spotkanie z rodzicami przed I Komunią św.
 5. Autokarowa parafialna pielgrzymka na nocne czuwanie na Jasną Górę w czwartek. Wyjazd o godz. 9:00 sprzed kościoła. Powrót w piątek rano.
 6. Święto Chrztu Polski w piątek, 14 kwietnia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii w sobotę.
  – Dzieci idące w grupie 13 maja, w sobotę o godz. 9:00
  – Dzieci idące w grupie14 maja, w sobotę o godz. 10:00
  – Pozostałe terminy Komunii św., w sobotę o godz. 11:00.
 1. Święto Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę. Codziennie w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia – nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
 2. Przyszła niedziela, trzecia miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. są na inwestycje parafialne. Pokrycie kosztów związanych z pracami ziemnymi na cmentarzu i remont domu parafialnego – dolnej części.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego i kościoła do świąt. Służbie liturgicznej, szafarzom, ministrantom, panu kościelnemu, państwu sprzątającym kościół, pani organistce i chórowi.
  Rodzinom, które ofiarowały żywność i środki czystości dla potrzebujących, Caritasowi parafialnemu za przygotowanie paczek dla chorych i rodzin. Dziękujemy rodzinie, która ufundowała paschał, ofiarodawcom środków na kwiaty do Grobu Pańskiego.  Dziękujemy za prowadzenie adoracji przy Grobie Pańskim, młodzieży, rodzicom z dziećmi i harcerzom. Wszystkim, którzy angażowali się w organizację Świąt w Kościele.
 1. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabrać ze stolika przy bocznym wejściu i pod chórem kościoła. Wypełnione składamy do skarbony przy ołtarzu.
 2. Jednodniowy kurs biblijny: „Słowo wypełnienia”w naszej parafii w sobotę, 22 kwietnia od godziny 9.30 do 17.00. Kurs jest bezpłatny. Poprowadzi go wspólnota Św. Jana Chrzciciela – „Kainonia z Poznania”. Zapisy w zakrystii
 3. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu.
 4. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony materialnym świadkom zmartwychwstania, dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 5. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
  – Śp. Damian Hejduk, mieszkał przy ul. Staszowskiej.
  – Śp. Felicja Dudzińska, mieszkała przy ulicy Starołęckiej, jej pogrzeb odbędzie się w sobotę o godzinie 12.30.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                                                                                   

 

                                                      Ks. proboszcz Janusz Molewski