Ogłoszenia Duszpasterskie 08.10.2023

 1. Dzisiaj homilie na wszystkich Mszach św. głosi dr Wojciech Wasiak, biblista, współtwórca Kuźni Myśli Teologicznej.
 2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 na dziesiątkę różańca.
 3. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.
 4. Spotkanie dla osób dorosłych chcących przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowanie we wtorek o godzinie 20.15.
 5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele.
 6. Spotkanie szafarzy Komunii św. w czwartek o godz. 19:00 na probostwie.
 7. W piątek przypada 13 dzień miesiąca. Ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Msza św. fatimska o godz. 20:00, różaniec i procesja z figurką Matki Bożej. Przewodniczyć będzie ks. Dariusz Piasecki
 8. Autokarowy wyjazd dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Lednicę w sobotę o godz. 9:00 sprzed kościoła. Powrót około godz. 14:00.
 9. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy w tym dniu w modlitwach wszystkich nauczycieli i wychowawców. Szczególnie uczących w szkołach podstawowych nr 59 i 63.
 10. W przyszlą niedzielę obchodzimy w Polsce kolejny Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia – pomoc stypendialna młodzieży z uboższych rodzin. Jest to wyraz wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.
  Młodzież po Mszach św. będzie rozprowadzać kremówki. Dochód jest przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.
 11. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. M.in. pokrycie kosztów wykonania na cmentarzu dwóch chodników  z kostki brukowej.
 12. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić w naszym kościele archidiecezjalny Dzień Dziecka Utraconego. Mszy św. o godzinie 18.00 przewodniczyć będzie ks. Hubert Wiśniewski, duszpasterz rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej. Zapraszamy wszystkich rodziców dotkniętych stratą dziecka. Po Mszy św. spotkanie do domu parafialnym.
 13. W biurze parafialnym są przyjmowane wymienianki roczne odczytywane w niedziele przed Mszami św. o godz. 7:30 i 9:30.
 14. Parafia organizuje 8 dniową autokarową pielgrzymkę śladami św. Antoniego i św. Franciszka do Włoch (Padwa – Asyż – Cascia – Siena i jezioro Garda) w dniach od 26.04. do 4.05.24 (długi weekend majowy). Bliższe informacje w zakrystii i gablocie. Koszt 1400 PLN i 550 Euro. Zapisy w zakrystii.
 15. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
 16. W związku z jubileuszem naszej parafii zbieramy zdjęcia związane z naszym kościołem. Można je podpisane z nr telefonu dostarczyć do zakrystii do 15 października. Zachęcamy też do spisania świadectw dotyczących historii parafii.
 17. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Misyjne Drogi, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony objawieniom maryjnym.
 18. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Śp. Zygmunt Nawrocki, mieszkał przy ul. Tarnobrzeskiej. Jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.
  Śp. Genowefa Szeląg, mieszkała przy ul. Chęcińskiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Śp. Maciej Walendowski, mieszkał przy ul. Minikowo. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

  Ks. Probosz Janusz Molewski