Ogłoszenia Duszpasterskie 07.04.2024

II NIEDZIELA  WIELKANOCNA 

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO      

 1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na CARITAS ARCHIDIECEZJI. Najbliższy tydzień jest w kościele obchodzony jako Tydzień Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kościele.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poniedziałek, 8 kwietnia. Msze św. w naszym kościele o godz: 7.00,  00 i 18:00 w łączności z  Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich parafian, także dzieci, do podjęcia  Duchowej Adopcji  Dziecka Poczętego.  Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Jest to Dzień Świętości Życia dlatego prosimy wszystkich o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i odważne deklarowanie takiej postawy szczególnie obecnie, kiedy jest zamiar wprowadzenia aborcji do ustawy prawnej. Chrześcijanie nie mogą nie bronić ludzkiego życia na każdym jego etapie.
 3. Spotkanie dla rodziców przygotowujących dzieci do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele. Jest to ostatnie spotkanie przed Komunią św.
 4. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 w kościele.     
 5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną. Jest to również Święto Chrztu Polski (14.04)
 6. Daninę Diecezjalną składamy do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej.
 7. Parafialna autokarowa pielgrzymka na nocne czuwanie naszej parafii na Jasną Górę w środę, 24 kwietnia. Wyjazd o godzinie 7.30. W tym roku po drodze pobyt w sanktuarium eucharystycznym w Legnicy. Powrót w czwartek około godz. 9:00. Koszt autokaru i obiadu w Legnicy 200 zł. Zapisy w zakrystii.
 8. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 22 – 30 czerwca (po skończonym roku szkolnym). Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii. Koszt całkowity 2300 zł.
 9. Powstała inicjatywa skierowana do młodzieży (12-18 lat) zajęć z treningu mentalnego. Zajęcia będą odbywały się 1 x w miesiącu. Osoba prowadząca jest certyfikowanym trenerem mentalnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 17:00 w domu katechetycznym. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii. Zajęcia są bezpłatne.
 10. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 11. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp.  Janina Krzyżkowiak, mieszkała przy ul. Hrubieszowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. o godz. 10.00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

            Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…

                                                                                                                                                                                                                            Ks. proboszcz Janusz Molewski