Ogłoszenia Duszpasterskie 05.03.2023

 1. Dzisiaj:
  – Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes” – wsparcie misjonarzy.
  – Stowarzyszenie papieskie„Kościół w potrzebie” po Mszach św. sprzedaje dewocjonalia i pamiątki z Betejem z drewna oliwnego zrobione przez tamtejszych chrześcijan. Dochód ze sprzedaży jest wsparciem dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
  Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 2. Katecheza dla osób dorosłych chcących przygotować się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 3. Przez cały tydzień dzieci szkół podstawowych naszej parafii przeżywać będą rekolekcje szkolne. Klasy od I do VI: szkoła podstawowa nr 63 we wtorek i środę, szkoła podstawowa nr 59 w czwartek i piątek. W poniedziałek młodzież klas VII i VIII ze szkoły podstawowej nr 63 wyjezdża do Lichenia. Prosimy o modlitwę za dzieci, nauczycieli i prowadzących.
 4. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dotycząca pierwszej spowiedzi: Dzieci ze szkoły nr 59 w piątek o godz. 16:30. Dzieci ze szkoły nr 63 i pozostałe szkoły w sobotę o 10:00.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.
 6. Duszpasterstwo kobiet zaprasza w czwartek o godz. 19-tej na spotkanie pt. ” 5 języków miłości, jak kochać i być kochanym na podstawie książki Garego Chapmana” Spotkanie poprowadzi i własnym doświadczeniem podzieli się Sylwia Wytykowska żona i mama (7 dzieci w wieku od 12 do 25 lat).
 7. Biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne we wtorek i środę przedpołudniem ze względu na rekolekcje szkolne.
 8. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom i osobom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne składane przy tej okazji.
 9. Organizujemy tradycyjne czuwanie nocne naszej parafii na Jasnej Górze z 13 na 14 kwietnia ( z czwartku na piątek). Wyjazd autokarem rano o godz. 8:00 przez Kalisz. Powrót w piątek rano, około godz. 9:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 150 zł.(autokar, ubezpieczenie i obiadokolacja w Częstochowie).
 10. Otwarcie wystawy: „Chrystus w gałęziach drzew” autorstwa p. Ryszarda Krawca w naszym domu katechetycznym w piątek po drodze krzyżowej o godzinie 19.00. Będzie to również spotkanie z autorem, lekarzem neurologiem, z zamiłowania rzebiarzem. Wystawa była prezentowana również poza granicami kraju.
 11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.  Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość i Mały Przewodnik Katolicki, nowy numer „Trwajcie w miłości”
   

Ks. proboszcz Janusz Molewski