Ogłoszenia Duszpasterskie 04.12.2022

 1. Dzisiaj:
  Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  – CARITAS parafialna po Mszach św. rozprowadza poświęcone opłatki (dobrowolna ofiara) i świece wigilijne (Duże – 20 zł, małe – 10 zł). Dochód jest przeznaczony na pomoc uboższym parafianom. Zachęcamy do zabierania tytek charytatywnych, które wypełnione artykułami spożywczymi i środkami czystości możemy składać w kościele do niedzieli 18 grudnia.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Po roratach zapraszamy dzieci  i rodziców na śniadanie w domu parafialnym W sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. 
 3. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja. Po Mszy św. roratniej spotkanie dzieci ze świętym. Serdecznie zapraszamy dzieci naszej parafii.
 4. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 5. Spotkanie zelatorów Żywego Rożańca w środę o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 6. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek 8 grudnia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30 roraty, 9:00 i 18:00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na biedne kościoły. Od godz. 12:00 do 13:00 Godzina łaski dla świata.  Adoracja w kościele.
 7. Próby scholii dziecięcej w piatki o godzinie 17.00.
 8. Budowa żłóbka zewnętrznego w sobotę o godzinie 9.00. Zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy. Sa potrzebne jeszcze łaty drewniane i palety wielkogabarytowe, które będą służyć do konstrukcji. Gdyby ktoś był w posiadaniu i mógł użyczyć lub odstąpić.
 9. Od soboty rozpoczynamy rekolekcje adwentowe.
  – Msza św. sobotnia i niedzielne z konferencją i świadectwami. Po Mszy św. wieczornej w niedzielę adoracja wspólna w kościele.
  – od poniedziałku do środy rekolekcje codziennie o godz. 10:00 i 19:00.
  Program rekolekcji na plakatach i w internecie. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Radek Siwiński ze wspólnoty braci Miłosiernego Pana. Jest on założycielem Domu Miłosierdzia Bożego w Koszlinie, otwartego 24 godziny dla potrzeb biednych.. Założyciel wspólnoty sióstr i braci Miłosiernego Pana, wykładowca filozofii i egzorcysta.
  Módlmy się aby rekolekcje pomogły nam zauważyć przychodzącego Pana.
 1. Katecheza dla rodziców chcących ochrzcić dzieci z katechistami w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 2. Caritas naszej parafii i właściciele sali bankietowej Victoria organizują, jak co roku, kolację wigilijną dla starszych i samotnych parafian. Odbędzie się ona w środę, 21 grudnia o godz. 15:30 w sali bankietowej Victoria przy ul. św. Antoniego 61. Zapisy w zakrystii.
 3. Organizujemy parafialną zabawę karnawałową w sobotę 11 lutego ogodz. 19:00 w sali bankietowej Victoria. Koszt z pełnym wyżywieniem i zapenieniem dobrej muzyki 180 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 4. Serdecznie dziękujemy osobom, które pomogły w miniony piątek i sobotę zbierać żywność w Lidlu i Biedronce pod patronatem Caritas parafialnej na rzecz ubogich i potrzebujących.
 5. W sobotę w katedrze poznańskiej odbyła się uroczystość ustanowienia kolejnej grupy, 46 osób katechistów archidiecezji poznańskiej. Przygotowanie trwało półtora roku. W tej grupie znalazło się 4 naszych parafian: pani Agnieszka Pietrzykowska, pani Małgorzata Karwowska – Zaradniak i p.p. Monika i Maciej Kubiakowie. Dziękujemy za ich zaangażowanie i gratulujemy ukończenia studium. Obecnie mamy w parafii 16 katechistów.
 6. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.

Ks. probosz Janusz Molewski