Ogłoszenia Duszpasterskie 04.02.2024

 

 

V NIEDZIELA  ZWYKŁA 

1.     Dzisiaj kazania głosi ks. Adam Adamski, filipin – katecheza o kościele przygotowująca do jubileuszu parafii. Gdyby ktoś odczuwał potrzebę pogłębienia myśli podjętych przez naszego kaznodzieję ks. Adama, polecamy jego książkę pt. „Człowiek nie jest miarą wszechrzeczy”, w której ukazując postać Sokratesa, św. Filipa i św. Jana Pawła II i czasy w których żyli, stara się odpowiedzieć na pytanie, czy historia jest nauczycielką życia, czy też niestety historia ciągle się powtarza. Warto się nad tym zastanowić, a może komuś zrobić prezent.

2.     W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. dla osób, które podjęły rekolekcje „Oddania 33” – krótka adoracja z konferencją (dla chętnych).

3.     Od poniedziałku są przyjmowane w biurze parafialnym intencje mszalne na II półrocze. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałki i czwartki od 16:00 do 17:30 i wtorki i środy od godz. 8:00 do 10:00.  W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie czynne we wtorek rano.            

4.     Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele.

5.     Od 2 do 9 lutego trwa różańcowe Jerycho Miasta Poznania (Kościół św. Antoniego na Wzgórzu Przemysława w Poznaniu). W jego ramach nasza parafia jest zaproszona do modlitwy różańcowej w środę, 7 lutego od godz. 23:00 do 24:00. Zachęcamy do włączenie się w Jerycho. O 24:00 Msza św.

6.     Rodziców, którzy zapisali dzieci na warsztaty w pierwszym tygodniu ferii prosimy o zwrot wypełnionych formularzy.

7.     Młodzież naszej parafii wyjeżdża do Bukowiny Tatrzańskiej w pierwszym tygodniu ferii. Wyjazd w piątek, zbiórka o godzinie 22.00 na Dworcu Głównym przy kasach.

8.     Bilety do Teatru Muzycznego na ”Misterium Męki Pańskiej”, spektakl przygotowany  z okazji jubileuszu przez dzieci naszej parafii do nabycia w zakrystii. Koszt 15 zł. Spektakl odbędzie się w dniach 3 marca o godz. 20:00 (niedziela) i 4 marca o godz. 19:00 (poniedziałek).

9.     Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch, przełom kwietnia i maja tego roku prosimy o wpłatę kolejnej raty w poniedziałek, 12 lutego po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.

10.  Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 22 – 30 czerwca (po skończonym roku szkolnym). Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii. Koszt całkowity 2300 zł.

11.  Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Trwajcie w Miłości”.

12.  Odeszli do wieczności nasi parafianie:

śp. Kunegunda Walkowiak, mieszkała przy ul. Sandomierskiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę w Popowie Kościelnym.

śp. Irena Matuszczak, mieszkała przy ul. Starołęckiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

                                                                                                                                                                                                                 Ks. proboszcz Janusz Molewski