Ogłoszenia Duszpasterskie 03.03.2024

III Niedziela Wielkiego Postu

    Jubileusz 100 lecia parafii

1.  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jubileuszu 100 lecia naszej parafii

     Msze św. o godz. 7:30, 9:30, o 12:30 uroczysta Msza św. pod  przewodnictwem
Ks. Abpa Metropolity Stanisława Gądeckiego,
koncelebrowana przez księży, którzy posługiwali w naszej parafii na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu
lat.. Msza św. wieczorna o godz. 18:00. Koniec Misji parafialnych, które głosili Ojcowie Franciszkanie: Ojciec Mateusz Stachowski i Ojciec Robert Twardokus.
Dziękujemy Ojcom za ofiarną posługę w parafii i szkołach podstawowych.
 

2.    Po Mszach św. zachęcamy do nabycia książkowego wydawnictwa poświęconego naszej parafii. Koszt druku 20 zł. Jeśli możemy wesprzeć dodatkową ofiarą obchody jubileuszowe wyrażamy serdeczne Bóg zapłać. Przygotowanie tej książki wiązało się z ogromnym wysiłkiem, bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które podjęły się jej redakcji.

3.    Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez naszych parafian w Teatrze Muzycznym w Poznaniu dzisiaj o godz. 20:00 i jutro o godz. 19:00. Dziękujemy dorosłym i dzieciom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie Misterium, które wpisuje się w nasze Te Deum Bogu za 100 lecie parafii.

4.  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie rekolekcji „Oddanie 33” i włączyli się w te rekolekcje. Podjęły się oddania 803 osoby. Oddanie jest naszym Te Deum Bogu za 100 lecie parafii.

5.    Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w nawet najmniejszy sposób włączyli się w przygotowanie obchodów 100 lecia.                

6.    Pielgrzymka klas VII i  VIII do Częstochowy ze szkoły podstawowej nr 63 jutro, w poniedziałek. Zbiórka i wyjazd sprzed szkoły o godz. 5:30.

7.    Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godz. 16:00. Jest ona połączona z celebracją poświęcenia i nałożenia alb i poświęcenia świec.
Prosimy, aby dzieciom tego dnia towarzyszyli także rodzice chrzestni.

8.    I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji osób, które podjęły się adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. 

      Godzina Święta po wieczornej Mszy św. w kościele. Możliwość spowiedzi

9.    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 7:30, o 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży

10.  Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

11.  W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjom. Ń  (Ad Gentes).

12.  Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w poniedziałek.

13.  Na stoliku pod chórem i przy bocznym ołtarzu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie
do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom i osobom, które spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Dziękujemy za ofiary na
inwestycje parafialne.

14.  Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Pamiątkowe obrazki na drewnie ze św. Antonim rozprowadza po Mszach św. Duszpasterstwo Kobiet.

15.  Odeszli do wieczności nasi parafianie:

Śp. Leszek Pilc, mieszkał przy ul. Św. Antoniego. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. 

Śp. Jacek Pakuła, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę. Msza św. o godz.10:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Śp. Barbara Bodzinowska, mieszkała przy ul. Ożarowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek na cmentarzu górczyńskim. 

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

                                                                                                                                                                  Ks. proboszcz Janusz Molewski