Ogłoszenia Duszpasterskie 02.06.2024

IX NIEDZIELA  ZWYKŁA

 1. Dzisiaj:
 • Święto Dziękczynienia
 • Procesja Eucharystyczna w łączności z Mszą św. o godzinie 11.00
 • Zbiórka ofiar do puszek po Mszach św. na KUL. WT UAM i szkolnictwo katolickie
 • Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII, kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godzinie 18.00, w kościele.
 1. Spotkanie dla młodzieży klas VIII, kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godzinie 19.00 w kościele.
 2. Procesja eucharystyczna i nieszpory oktawie Bożego Ciała, codziennie do czwartku w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 3. I Czwartek miesiąca. Msza św. w intencji koordynatorów, dyżurujących i adorujących w kaplicy Wieczystej Adoracji o godzinie 18.00. Tego dnia kończymy uroczystą procesją Oktawę Bożego Ciała.
 4. I Piątek miesiąca. Jest to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dzień modlitw o świętość kapłanów. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godziny 8.00. Spowiedź od 16.00 do 18.00, co 15 min. Komunia św., Msza św. o godzinie 18.00 w łączności z procesją wokół kościoła.
 5. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie. Początek o godzinie 10.00, zakończenie o godzinie 14.00. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godziny 8.00
 6. Zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w przyszłą niedzielę po Mszach Św. Gościć będziemy alumnów z Seminarium Duchownego.
 7. Nabożeństwo do NSPJ od 1 czerwca w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 8. Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy o czwartym dniu tygodnia przypadający we wtorek.
 9. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. W programie m.in. koncert zespołu PINOKIO BROTHERS, (rock z wiarą). Szukamy wsparcia finansowego i w postaci nagród i gadżetów na konkursy. Podczas festynu odbędzie się kiermasz używanych zabawek. Prosimy o ich przynoszenie spakowanych w torbach do zakrystii. Będzie je można nabyć po atrakcyjnych cenach. Dochód zostanie przeznaczony na organizację półkolonii i Franciszkańskie czwartki. Osoby chętne do upieczenia ciasta na festyn parafialny prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 10. Parafialny autokarowy wyjazd na największe w Polsce plenerowe widowisko Orzeł i Krzyż w Murowanej Goślinie w piątek, 21 czerwca o godzinie 20.00, powrót około 24.00. Koszt autokaru i biletu 70 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 11. Osoby adorujące w kaplicy wieczystej adoracji zachęcamy do udziału w rekolekcjach prowadzonych przez Misjonarzy Najświętszej Eucharystii w Niepokalanowie od 8 do 11 sierpnia. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy u koordynatorów.
 12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Mały Gość niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.
 13. Odeszli do wieczności:
  Śp. Julian Kilmecki, mieszkał przy ulicy Dziedzickiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.00 w naszym kościele.
  Śp. Elżbieta Wosik, mieszkała przy ulicy Malinowskiego, jej pogrzeb odbędzie się w Głuszynie w środę o godzinie 10.00.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……..

                                                                                                                                                                                                                Ks. proboszcz Janusz Molewski       

 

KOMUNIKAT

dotyczący

 procesji związanej z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

 1. W nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta zapraszamy do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

             Program piątkowej uroczystości w dniu 7 czerwca br. jest następujący:
 Mszę św. o godz. 1900 z homilią w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, po czym nastąpi procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i ul. Wieniawskiego na plac Mickiewicza.
Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

                                                                                                                                                           Biskup Grzegorz Balcerek

                                                                                                                                                          Wikariusz Generalny