Ogłoszenia Duszpasterskie 02.04.2023

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm. Ofiara na duszpasterstwo młodzieży i Caritas parafii.
 • Msza św. z udziałem dzieci wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. MARSZ DLA JEZUSA, uroczyste przejście z palmami i śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). Na zakończenie marszu konkurs najdłuższych palm i namaszczenie olejem nardowym.
 • Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 • Spektakl słowno-muzyczny: „Zamek wewnętrzny. Mieszkanie pierwsze” na podstawie dzieł św. Teresy Wielkiej, XVI wiecznej mistyczki hiszpańskiej. Dzisiaj w naszym kosciele o godz. 19.00.
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. codziennie do środy włącznie, rano i wieczorem. Spowiedź pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą św.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:30, we wtorek i środę od 8:00 do 8:30. ( ze względu na spowiedź w parafiach).
 3. Osobom zaangażowanym w wieczysty Różaniec przypominamy o czwartym dniu miesiąca przypadającym we wtorek.
 4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony z napisem „Danina Diecezjalna”. Bóg zapłać.
 5. Ministranów w związku z Triduum Paschalnym zapraszamy na zbiórki w czwartek, piątek i sobotę o godzinie 10.00.
 6. TRIDUUM PASCHALNE:

  WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy – w kaplicy Wieczystej Adoracji. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie.

  WIELKI PIĄTEK – Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 r. życia). O godz. 8.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prosimy o przyniesienie krzyży, które wiszą w domach. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Jest to początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po liturgii adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim przez całą noc i w Wielką Sobotę do liturgii wieczornej. Adoracja prowadzona przez młodzież w piątek od 21:00 do 22:00.

  –  WIELKA SOBOTA – adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w Grobie Pańskim. O godz. 8.00 Jutrznia – modlitwa brewiarzowa. Adoracja dla dzieci o godz.10.00.  Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 12.00 do 16:00 co pół godziny na zewnątrz kościoła, od strony domu parafialnego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

  Wigilia Paschalna o godz. 20.30. Rozpocznie się Liturgią Światła,  następnie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i uroczysta Msza św. rezurekcyjna. Zabierzmy ze sobą świece – paschaliki, których zapalenie będzie towarzyszyć liturgii. Świece po raz drugi zapalimy podczas śniadania wielkanocnego.

 7. Harcerzy naszej parafii zapraszamy do półgodzinnej adoracji w mundurach przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę. Zapisy na konktretną godzinę w zakrystii.
 8. I Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. W I święto nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 9. II Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 10. Koperty na Daninę Diecezjalną można zabrać ze stolika przy bocznym wejściu do kościoła. Wypełnione składamy do skarbony przy ołtarzu. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na inwestycje parafialne.
 11. Dziękujemy rodzinom, które ofiarowały produkty żywnościowe i środki czystości w „Tytkach miłosierdzia” na pomoc uboższym parafianom.
 12. Caritas pod chórem kościoła rozprowadza świece wigilijne.
 13. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 14. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, specjalny nr Gościa poświęcony Męce Pańskiej, dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości” i dla dzieci Mały Gość i Mały Przewodnik.
 15. Odeszły do wieczności:

  – Śp. Genowefa Stanasiuk, mieszkała przy ul. Andychowskiej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek naszym cmentarzu.
  – Śp. Helena Kozber, mieszkała przy ul. Koprzywnickiej. Jej pogrzeb odbędzie się 27 kwietnia na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie          

 

            Ks. proboszcz Janusz Molewski