Ogłoszenia Duszpasterskie 01.10.2023

 1. Od dzisiaj przez cały październik codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 na dziesiątkę różańca z możliwością przyjęcia Komunii św.
 2. W tym tygodniu: wspomnienie B. Różańcowej w sobotę. Jest to patronalne święto Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich odmawiających różaniec na Mszę św. o godz. 7:00. Po Mszy św. z racji I soboty nabożeństwo I Sobót. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca w domu katechetycznym.
 3. Spotkanie katechistów przygotowujących rodziców dzieci klas III do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 19:00  na probostwie.
 4. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej we wtorek o godz. 19:00 na probostwie.
 5. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o czwartym dniu miesiąca przypadającym w środę.
 6. Spotkanie Wspólnoty Św. Antoniego w środę o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 7. I czwartek miesiąca. Msza św o godzinie 18.00 w intencji osób adorujących w kaplicy Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. Godzina Święta w kościele i spowiedź.
 8. I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8.00. Spowiedź z udziałem zaproszonych księży od 16.00 do 18.00. Co 15 min. możliwość przyjęcia Komunii św.
 9. Msza św. I piątkowa dla młodzieży o godz.18.00. Możliwość spowiedzi dla młodzieży od godz. 17:30.
 10. Odwiedziny chorych z okazji I soboty, trasa ks. wikariusza od godz. 8.00.
 11. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami w sobotę na Mszę św. o godz. 16:00 połączoną z poświęceniem różańcy. Różańce do nabycia w zakrystii.
 12. Oaza dzieci Bożych zaprasza na wieczór filmowy w sobote, 7 października od 16.00 do 18.00 w domu parafialnym.
 13. W przyszłą niedziele wygłosi kazania dr Wojciech Wasiak, biblista, współtwórca Kuźni Myśli Teologicznej. Ks. Wojciech odbywał w naszej parafii praktyki diakońskie.
 14. Zebrała się grupa osób, która przygotowuje książkę o historii naszej parafii. Okolicznościowa publikacja zostanie wydana ciągu pół roku.Serdecznie prosimy o dostarczenie do zakrystii zdjęć związanych z naszym kościołem (uroczystości kościelne, pielgrzymki, ważne chwile w życiu Waszych rodzin, śluby, chrzciny, przyjęcie I komunii  świętej, sypanie kwiatków, cenne będą dla nas zdjęcia z budowy kościoła i poświęcenia dzwonów). Zdjęcie należy włożyć do koperty i dołączyć do niej opis zdjęcia, imię i nazwisko oraz numer kontaktowy osoby, która to zdjęcie wypożycza parafii. Zdjęcia zbieramy do 15 października.
 15. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
 16. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Misyjne Drogi, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony objawieniom maryjnym.
 17. Odeszli do wieczności:
  Śp. Teresa Staniszewska, mieszkała przy ul. Radomskiej Jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.
  Śp. Mieczysław Brenczewski, mieszkal przy ulicy Żorskiej, jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godzinie 13.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Śp. Piotr Jesionek, były nasz parafianin, mieszkał przy ulicy Korczyńskiej, jego pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 13.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.


     Ks. proboszcz Janusz Molewski