Ogłoszenia Duszpasterskie 01.01.2023

 1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne i publiczne zmówienie hymnu „O Stworzycielu Przyjdź” można dostąpić odpustu zupełnego. Dzisiaj Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o 7:30.
 2. I czwartek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza w tym miesiącu w czwartek od godz. 8:00. Spowiedź I piątkowa w czwartek od godz. 16:00 do 18:00. Msza sw. wieczorna z uroczystości Trzech Króli w int. zmarłego Ojca Św. Benedykta XVI. Godzina Święta w kościele po Mszy św. wieczornej.
 3. Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli w piątek, 6 stycznia. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kredę i kadzidło za dobrowolną ofiarę na Caritas parafianą, pomoc świadczoną parafianom w trudnej sytuacji. Podczas Mszy św. o godz. 9:30 śpiewać będzie swarzędzki chór „Akord”. Po Mszy św. krótki koncert. Dzieci zachęcamy do konkursu na gwiazdę kolędniczą (…), rozstrzygnięcie konkursu w Trzech Króli po Mszy św. o godzinie 11.00.
 4. Spotkanie opłatkowe dla grup i wspólnot parafialnych parafialnych w piątek, 6 stycznia o godz.15:30 w sali bankietowej Victoria. Zapisy przez liderów wspólnot.
 5. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w intencji Ojczyzny, Żywego Różańca i Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. nabożeństwo I Sobót.
 6. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza w sobotę od godz. 8:00.
 7. W styczniu z racji kolędy od poniedziałku do piątku nie ma Mszy św. wieczornych. W tym tygodniu z racji Uroczystości Trzech Króli Msze św. w czwartek i piątek o godz. 18:00.
 8. Biuro parafialne w okresie kolędowym, w styczniu jest czynne we wtorki i środy od godz. 8:00 do 10:00 lub po umówieniu z księdzem.
 9. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w środę.
 10. Organizujemy parafialną zabawę karnawałową w sali bankietowej Victoria w sobotę, 11 lutego o godz. 19:00. Koszt od osoby 180 zł.. Prowadzący Kazek Hojna, reżyser tańców lednickich. Zapisy w zakrystii
 11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 12. Zostały wykonane w naszym kościele dwa nowe zamknięte konfesjonały, które umożliwiają komfort spowiedzi szczególnie ludziom słabiej słyszącym. Koszt dwóch konfesjonału 67 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy mogą wesprzeć tę inwestycje.
 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Numery świąteczne są podwójne stąd  Przewodnik  Katolicki w cenie 13 zł., Gość Niedzielny w cenie 15 zł., Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.,  „Wytrwajcie w Miłości” w cenie 8 zł.
 14. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Stanisława Szmyt, mieszkała przy ul. Żywieckiej, jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski